مغز شما چگونه کار می کند؟

ارسال شده در: مقالات | ۰

 

 

 

 

شما دارای یک مغز هستید و باید یاد بگیرید چگونه از آن استفاده کنید. مغز شما دارای دو جنبه است : جنبه خودآگاه و عقلانی و جنبه ناخودآگاه و غیر عقلانی.

شما با مغز خودآگاه فکر می کنید و هر چه که عادتا فکر می کنید به داخل ذهن باطنتان نفوذ می کند و مطابق با ماهیت فکرتان به آفرینش می پردازید. ضمیر

باطن شما مرکز عواطف و ذهن خلاق شماست. چنانچه اندیشه هایتان نیک باشد ، نیکی به دنبالش می آید ولی اگر بد باشد ، بدی به وجود می آید. ذهن شما به طریق فوق عمل می کند.
نکته اصلی که باید بخاطر داشته باشید آن است که ضمیر باطن شما وقتی ایده ای را جذب می کند به اجرا گذاشتن آن را شروع می کند. این یک حقیقت جالب است که ضمیر باطن هم روی یک فکر خوب و هم روی یک ایده ی بد عمل می کند.
وقتی که قانون فوق به طیق منفی به کار برده شود ، نتیجه اش جز شکست ، سرخوردگی و بدبختی نیست. ولی وقتی یک فکر ، سرشار از سازندگی و پر از هماهنگی باشد ، شما احساس سلامتی ، موفقیت و خوشبختی می کنید.
موقعی که شروع به تفکر و احساس صحیح می نمائید ، آرامش فکر و تندرستی بالاجبار به سراغتان می اید. هر چه را که ذهناً قبولش دارید ، ضمیر باطنتان هم قبول خواهد کرد. و آن را در اعمالتان منعکس خواهد ساخت. یگانه چیزی که لازم است انجام دهید آن است که ضمیر باطنتان را وادار کنید فکرتان را قبول کند. در اینصورت ، قانون ضمیر باطن ، شما را از تندرستی ، آرامش و یا وضعیتی که مایلید داشته باشید برخوردار خواهد کرد. کافی است شما فرمانتان را صادر کنید تا ضمیر باطن با وفاداری تمام ، آن تفکری را که در آن نفوذ کرده ، به مرحله اجرا در آورد. قانون ذهن شما همین است. عکس العمل و پاسخی که از جانب ضمیر باطن به شما می رسد طبق ماهیت فکر و ایده ای است که در ذهن خودآگاه خود می پرورانید.
روانشناسان و روانپزشکان اظهار می دارند ، تا وقتی که افکار به ضمیر باطن منتقل می شوند ، تاثیرات مشابهی روی سلول های مغز از خود باقی می گذارند. به محض اینکه ضمیر باطن شما ایده ای را قبول می کند ، فورا آن را به مرحله اجرا در می آورد و این کار را با تداعی ایده ها انجام می دهد و برای انجام این کار از تمام معلوماتی که شما در طول عمر اندوخته اید استفاده می نماید.
ضمیر باطن که یک نیروی ابدی است ، انرژی و حکمت را در درون شما تزریق می کند و برای رسیدن به این منظور از قوانین طبیعی استفاده می نماید. گاهی به نظر می رسد ضمیر باطن به راه حل فوری برای از بین بردن مشکلات نائل می گردد ولی گاهی هم روزها و هفته ها و بلکه ماه ها طول می کشد تا راه حلی برای رفع مشکلات شما پیدا کند.

فرق خوداگاهی و ناخودآگاهی
باید بخاطر داشته باشید آنچه را که گفته شد دلالت بر آن ندارد که در انسان دو مغز وجود دارد. خیر. آنها فقط دو نوع فعالیت را در یک مغز انجام می دهند. ذهن خودآگاه شما ، و ذهن ناخودآگاه شما ، ذهن تعقل کردن شماست که به انتخاب می پردازد. مثلا شما کتاب هایتان ، خانه تان و شریک زندگی تان را انتخاب می کنید. تمام تصمیماتی را که می گیرید از ذهن خودآگاه نشأت می گیرد. از سوی دیگر ، هنگامی که به انتخابی دست می زنید قلب شما بطور اتوماتیک به کار می پردازد و پروسه هضم ، گردش خون و تنفس بوسیله ضمیر باطنتان که به طور مستقل و خارج از کنترل نفس خودآگاه فعالیت می کند ، انجام می گیرد.
ضمیر باطن شما آنچه را که به آن وارد می شود و یا افکاری را که شما باور دارید قبول می کند. ضمیر ناخودآگاه مانند شعور خودآگاه به استدلال و جر وبحث نمی پردازد . ضمیر باطن مانند خاک است که هر نوع بذری را اعم از خوب و بد قبول می کند.
افکار شما فعال هستند و میتوان آنها را به بذر تشبیه کرد.افکار منفی و مخرب در ضمیر باطن شما به طرز منفی به فعالیت می پردازند و بموقع خود عملا به همان شکلی که هستند به جلوه گری می پردازند.
به خاطر داشته باشید که ضمیر باطن شما هیچوقت در صدد بر نمی اید درباره خوب و یا بد بودن اندیشه هایتان به قضاوت بپردازد ولی مطابق با ماهیت افکار و تلقینات به عکس العمل می پردازد. مثلا چنانچه شما خودآگاه فرض کنید چیزی راست و درست است ، ولو اینکه بر خلاف تصورات تان درست نباشد ف ضمیر باطن تان چون شما آن را درست فرض کرده اید آن را درست خواهد انگاشت و موجبات بوجود آوردن نتایجی را که باید ضرورتاً به دنبالش آید فراهم خواهد کرد.

پایدار باشید
گروه آموزشی اندیشه سبز

ارسال پاسخ